Od středy 17.10. do pátku 19.10. 2018 proběhnou na naší škole STONOŽKOVÉ DNY. Prosíme všechny, kterým není osud druhých lhostejný, aby se zapojili do naší Stonožkové akce.

Dlouhodobá a systematická práce

v humanitárním

"Hnutí na vlastních nohou",

které nese logo "STONOŽKA"

a pomáhá dětem na celém světě.

V pondělí 1. října se v Základní škole Chýnov v rámci odpoledního vyučování uskutečnil tradiční jazykový projekt, který si v Evropě připomínáme vždy 26. září. Letos se nesl v duchu hesla Kulturní jinakost Evropy.

Jeho cílem je nejen upozornit na důležitost výuky cizích jazyků, ale i vyzdvihnout jazykovou a kulturní různorodost Evropy a podněcovat k jejímu poznávání.

V jazykových soutěžích zaměřených na znalosti českého, německého a anglického jazyka měřili síly žáci druhého stupně. Bylo pro ně připraveno deset stanovišť. Jednalo se nejen

o jazykové kvízy a rébusy, ale i o výtvarnou dílnu, či počítačové jazykové hry.

Jedním z nejfrekventovanějších stanovišť pak byla italská tvořivá dílna, kde se žáci seznámili nejen se základy italštiny díky rodilému mluvčímu, ale i s kulturou a historií Itálie včetně několika italských měst.

Ve výtvarné dílně se snažili graficky mezinárodně užívané výrazy k jazykům, z nichž pocházejí. V počítačové učebně si zasoutěžili v jazykových kvízech na interaktivní tabuli. Pro děti z osmých tříd byla připravena beseda s americkou lektorkou, všichni se dozvěděli o zeměpisných zajímavostech USA a oťukali si americkou angličtinu.

Recitace 2018I. kategorie:

1. Laura Buřičová
  2. Tina Eybertová
  3. Filip Stejskal

II. kategorie:

1. Daniel Vaníček
  2. Samuel Kubů
  3. Bára Drápalová

III. kategorie:

1. Markéta Příkopová
  2. Šárka Tenklová
  3. Štěpánka Korchová

IV. kategorie:

1. Lucie Bartáčková
  2. Natálie Jelínková
  3. Monika Bočanová

Celkem vystoupilo 38 recitátorů.

Dnes se s Vámi rozloučíme, protože sobota uzavírá pravidelné horské postřehy. Celý den byl plný nevšedních zážitků. Dopoledne se neslo v duchu závodů ve slalomu. Klání, téměř mistrovské, odstartovalo v deset hodin.  Poněkud ho komplikovalo nepříznivé počasí – hustá mlha a intenzivní déšť měnící se na sněžení.

Odpoledne pak všichni uzavřeli výcvik ve družstvech a večer byl doslova přecpaný událostmi. Po organizačních pokynech k zítřejšímu odjezdu instruktoři vyhlásili výsledky závodů, bodování pokojů, vyslechli pokřiky a básně či písně, které děti samy složily. Překvapením pak byly zmrzlinové poháry se šlehačkou a borůvkami. V devět hodin se společenská místnost změnila na taneční sál. Důvod? Dlouho a toužebně očekávaná diskotéka začala…

Zítra mezi 14. a 15. hodinou se můžete na děti těšit na parkovišti před školou.

Celou fotogalerii naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/pVSay4eA8ZJfgUg63.

Za tvůrce zápisníku se s Vámi loučí Martina Havlůjová a Hana Kášková