Virtuální exkurze do jaderné elektrárny Temelín

 

 

Virtuální exkurze do jaderné elektrárny Temelín

Žáci osmého a devátého ročníku se v pondělí 17. května vydali na on-line výlet do jaderné elektrárny Temelín. Virtuální prohlídkou je provedli moderátoři z informačního střediska. Společně jsme navštívili prostory, kam se běžně návštěvníci nedostanou, zhlédli jsme animaci štěpné reakce v reaktoru a v neposlední řadě se dozvěděli, jak se vlastně vyrábí elektřina z jádra. Prohlídka nás také zavedla do operačního střediska, kde pracují operátoři ve speciálních kombinézách. A jak bychom se do jaderné elektrárny dostali? Přes bezpečnostní prvky u vstupu bychom jistě neprošli, jak nám předvedl moderátor akce.

Na závěr virtuální exkurze padlo několik otázek. Za správné odpovědi žáci naší školy obdrželi ceny. Věříme, že příští rok nám situace dovolí jadernou elektrárnu a přehradu Hněvkovice navštívit osobně.

Tým pedagogů přírodovědných předmětů

JE

JE2

JE1

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání