Den jazyků

29. září proběhla v rámci výuky akce pod názvem Den jazyků, která je motivována Evropským dnem jazyků. Tentokrát byla věnována novému mezinárodnímu programu ERASMUS+, do kterého se naše škola zapojila. Téma projektu je velice aktuální pro naši dobu = voda aneb my pro vodu, voda pro nás.

Žáci prvního stupně byli seznámeni s projektem ve svých třídách. Zhlédli prezentaci o partnerských školách, vybarvili svou kapku vody, která je symbolem propojení všech dětí ve škole. Získáním odznaku s logem projektu byli všichni pasováni do programu ERASMUS+. 

Druhý stupeň si prošel stanovišti, na kterých se žáci obrazem seznámili především s partnerskými školami a místy, odkud noví přátelé pocházejí. Dále se zastavili na stanovišti s anglickým rodilým mluvčím, mohli si poslechnout příběh o vzniku celého projektu a proč zrovna voda, zkusili si poskládat základní fráze v jazycích partnerských zemí. Na závěr, shodně jako celý první stupeň, vybarvili svou kapku vody a získali odznak projektu. 

Pro ERAtým to byla první výzva, která se vydařila. Nyní už se všichni soustředí na nové úkoly a spolupráci se zahraničními školami.

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání