LÍZÁTKA, KTERÁ UDĚLAJÍ RADOST

V Univerzitě v Táboře se konala sbírka lízátek pro dětskou onkologii. Celou akci vymyslela jedna maminka z Tábora, která chtěla pomoci. Zjistila, že lízátka pomáhají tlumit nepříjemnou kovovou pachuť v ústech, kterou mívají onkologičtí pacienti po chemoterapii. Sbírka dosáhla celorepublikového rozměru. Zúčastnili se jí jak jednotlivci, tak i celé kolektivy. Vybralo se téměř 40 tisíc kusů lízátek. Polovina z nich putovala na Kliniku dětské hematologie a onkologie do Motola. Zbytek se rozdělil mezi dětskou onkologii v Brně, dětské oddělení popálenin ve Vinohradech a část byla předána do Fakultní nemocnice v Praze. Všichni obdarovaní měli velkou radost, nechyběly slzy.

Naše škola se také zapojila a věnovala část výtěžku ze startovného z Běhu Milénia na nákup lízátek. Jednalo se bez mála skoro o tisíc kusů. Máme opravdu velkou radost, že jsme mohli přispět na dobrou věc, i když zároveň velmi smutnou. Všem pacientům přejeme ze srdce brzké uzdravení, stálý úsměv na tváři a šťastný návrat domů k rodině! 

IMG 1365

Přihlášení uživatele

Vyhledávání