Vánoční jarmark v Chýnově

Ve středu 27. listopadu se konal před Základní školou v Chýnově historicky první vánoční jarmark. Celé akci předcházely několikaměsíční přípravy, očekávání, vloudila se i nejistota z nevyzkoušeného. Kýžený den byl před okny školy, za neutuchávající pozornosti žáků, nazdoben z vysokozdvižné plošiny smrk, na přilehlém parkovišti postaveny stánky. Po společném zpívání koled se rozsvítila světla na stříbrném smrku i ve stáncích, atmosféru podbarvovala hudba, podávala se vánočka i něco pro zahřátí. Takové množství návštěvníků čekal asi málokdo. Hodně se povídalo, někdo tančil, nejisté úsměvy vystřídala uvolněná pohoda, užili jsme si příjemný podvečer blížícího se adventu. Do hodiny bylo vyprodáno! Štědrý výtěžek zůstane na domácí půdě a využijí ho žáci školy. Osvětlený strom se stal přirozenou dominantou města a vítá návštěvníky již zdaleka. Závěrem bychom chtěli poděkovat za podporu a pomoc Městu Chýnov, členům KPŠ při ZŠ Chýnov, panu školníkovi, rodičům, Ing. J. Šimánkovi, starostovi Plané n. Lužnicí (zapůjčení stánků).

pedagogický sbor školy

Přihlášení uživatele

Vyhledávání