LiStOVáNí

Stalo se  tradicí, že na naši školu s podzimem zavítá Listování. Prostřednictvím tohoto projektu, scénického čtení, jsme měli dosud možnost zažít si putování mnoha zajímavými knihami. Na čtvrtek 7. listopadu jsme z repertoáru vybrali tituly Dobrodružství strýčka Ludvíka a  Můj příběh: 9.58. Děti prvního stupně se seznámily s veselými příhodami strýčka Ludvíka, kterému jeho čtyři vlasy dokonce zachránily život. Jannec Levi, autor knihy, si vymýšlí jako mnoho spisovatelů, ale dokáže to s lehkostí, jaká je vlastní jen dětem. Nejspíš proto patří  jeho pětidílná série knih o strýčkovi v Izraeli k jedněm z nejoblíbenějších. Můj příběh: 9.58  byla výzva. Jedná se o životopis, navíc životopis mladého sportovce. Jak si s novým žánrem herci poradí? Tělocvična se proměnila ve vysílací studio a Lukáš Hejlík s Alanem Novotným rozehráli talk show, ve které nás provedli životem Usaina Bolta, nejrychlejšího sprintera planety. Skvěle, navíc neobyčejně vtipně, vystihli způsob jeho uvažování a seznámili nás s lidmi, kteří hráli v životě jamajského sportovce důležitou roli. Naskytla se nám úžasná podívaná, která snad přivede ke knížkám další čtenáře.

Iva Eybertová