Etiketa a my

Slavnostně prostřená tabule přivítala ve čtvrtek deváťáky. Připravili si ji studenti SŠ obchodu, řemesel a služeb s právem státní jazykové zkoušky v Táboře pod vedením paní učitelky odborného výcviku M. Friedlové. Svoji školu společně představili prostřednictvím chutí a vůní, nabídli žákům ochutnávku vánočního cukroví a různých druhů pralinek. Samozřejmě zazněla nabídka studijních a učebních oborů, ale i další možnosti vzdělávání formou různých kurzů. Druhá část setkání byla věnována uvedení do světa etikety. Jak se obléci na různé události, jak se chovat ve společnosti a u stolu – to vše se žákům devátých tříd jistě hodí do života. Na závěr si všichni vyzkoušeli skládání ubrousků, kterými mohou doma zkrášlit vánoční stůl. Beseda žáky nejen bavila, ale zároveň získali řadu užitečných poznatků týkajících se společenského chování a volby povolání.

Stanislava Šmejkalová

Přihlášení uživatele

Vyhledávání