Zdravá 5

Drž si zdravou pětku v jídelníčku, ať máš energii na jedničky v žákovské! Když budeš jíst pravidelně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe.

Naše škola se již druhým rokem zapojila do programu Zdravá 5. Je to  je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

Děti se zábavnou a interaktivní formou seznamují se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu.

Děti 1. a 2. tříd seznámila lektorka s pěti základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma měla připravený soutěžní úkol, který žáci plnili ve skupinkách a pro svůj tým sbírali „pětky“. Na závěr si odnesli malé odměny.

Žáci  3 .- 5. tříd hráli deskovou hru Obchod Zdravé 5, kde v pěti klíčových odděleních soutěžili – odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Na závěr dostali všichni také malý dárek.

Žáky druhého stupně Zdravá 5 teprve čeká. Během listopadu a prosince budou pod vedením lektorky připravovat 3 svačiny, které splňují základy zdravého stravování, jsou cenově nenáročné a pro děti atraktivní. Kromě toho se samozřejmě dozví i spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, nákupu i jídelníčku. Všechny suroviny zajistí lektorka Zdravé 5.

Šárka Markvartová

Přihlášení uživatele

Vyhledávání