PÁŤÁCI V PRAZE

Třída 5. B se vypravila poznávat krásy Prahy. Ve 4. a v 5. ročníku se o hlavním městě učili teoreticky, zhlédli mnohé fotky a pročetli naučné texty, proto byla návštěva Planetária v rámci výuky výzvou zůstat na místě déle a prozkoumat také další zákoutí. 

Co vše se dá stihnout s 26 dětmi za 2 dny v Praze? Když máte prima partu dětí, k ruce skvělou kolegyni, zvládnete spoustu míst a 25 km v nohách “skoro” necítíte ... Planetárium s expozicí, motýli v Botanické zahradě, Staré Město pražské (Národní divadlo, Betlémská kaple, Staroměstské náměstí a Pražský orloj, Karlův most, uličky plné turistů a suvenýrů), Kampa s vilou Jana Wericha a obřími miminy, nasvícený Tančící dům, lanovka na Petřín a Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště, Pražský hrad včetně katedrály sv. Víta, Zlaté uličky a Hry o hrad v Příběhu pražského hradu... a i nějaký ten fastfood jsme navštívili. Zázemí nám poskytla jedna z pražských škol, za což jsme byli nesmírně vděčni a kdybychom předem věděli, že mají vlastní bazén, došlo by i určitě na koupání.

Teorie propojená s praxí se vždy nejlépe zapíše do mysli člověka a na tvářích dětí bylo vidět nadšení z výletu. Přivezly si nejen mnoho fotografií, ale i dojmů a vzpomínek.

Přihlášení uživatele

Vyhledávání