MONÍNEC - poslední info

Vážení rodiče,

blíží se termín lyžařského výcviku, proto si dovolím zaslat několik posledních informací.

• Ať již bude mít dítě vlastní či půjčené vybavení, bude si je nechávat po skončení kurzu na místě, aby je nemuselo denně vozit tam a zpět. Na Monínci je k dispozici prostor

se sušákem i vyhřívanou podlahou zároveň, tedy i mokré boty se do dalšího dne vysuší. První den připravíte lyžařské vybavení ke straně do chodby za hlavní vchodové dveře od parku. Dostanete se tam z budovy školy přes boční vchod, proto prosím nezvoňte ráno na paní sekretářku, aby vám hlavní dveře otvírala. Lyžařské oblečení nechte v jedné tašce v šatně u dítěte. Děti budou jezdit ze školy rovnou oblečeny na svah. Po obědě, na který půjdou během 4. vyučovací hodiny, se převléknou, školní věci dají opět do tašky, ze které si vezmou oblečení na lyžování a do autobusu půjdou již v lyžařské výbavě.

• Lyžařská helma je povinnou výbavou.
  • Kdo má vybavení půjčené, nemusí nic řešit, sami jim na místě vše dají. Jestliže jste si půjčili jen lyže, musíte dítěti dodat vlastní helmu. Nelyžaři, nebo méně zdatní lyžaři, nepotřebují hůlky.
  • Všechny vlastní věci důkladně podepište, včetně lyžáků, lyží, hůlek a helem!!! Pod helmu je vhodná kukla nebo slabší čepice, ne čepice s kulichem. Rukavice nepodceňte, vhodné jsou pouze lyžařské na sníh. Pletené nebo slabé se lehce promočí a je v nich zima. Pokud máte možnost, přibalte i jedny náhradní rukavice. Jestliže je dítě zvyklé na lyžařské brýle, může je bez problému využít.
  • Děti budou mít jednu krátkou přestávku na občerstvení. K dispozici bude zdarma teplý čaj. Můžete jim přibalit i malou svačinku do batůžku, kterou si mohou během pauzy sníst. Nebude možnost si něco kupovat, proto je kapesné zbytečné.
  • Znovu připomínám, že lyžařská škola má pojištění pouze na zodpovědnost, ne na úraz. Pokud dítěti neplatíte pojistku na úraz, je dobré ho na těchto 5 dní výcviku připojistit.
  • Odjezd z Monínce bude vždy v 15.45 hodin, proto počítejte s příjezdem kolem 16.20 hodin před školu. Prosím, buďte před školou včas, abyste si dítě mohli ihned po příjezdu vyzvednout. Děkuji. Ze šatny vždy pak jen vyzvednete tašku se školním oblečením, děti se budou převlékat až doma. Poslední den výcviku si odeberete přímo z autobusu lyžařské vybavení.
  • Kontaktní osobou pro váš termín je paní učitelka Marie Skalníková: 604 801 497, která bude s dětmi denně jezdit. V případě, že by se vyskytl nějaký problém během kurzu, kontaktujte přímo ji. Děkuji.

Za ZŠ Chýnov Hana Kášková