Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou i u nás ve škole Třída 5. B se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata, se kterým přišel mezi veřejnost Český rozhlas. Opuštění senioři si tak mnohdy za pomoci druhých splní sny, kterých by jinak nedosáhli.

Páťáci se vydali do Českých Budějovic, aby osobně předali dárky dvěma babičkám. Paní Věra, která se již bez cizí pomoci neobejde, si přála plyšovou kočku. Čiperné 96leté Marii dovezli audioknihy. Bohužel paní Marie se nemohla účastnit hromadného setkání s dětmi, jelikož byla nemocná, ale paní učitelka jí dárek předala. Její životní příběh se dotkl tak trochu všech zúčastněných, když se dozvěděli, že přežila nejen své děti, ale i svá vnoučata... Její život byl dle vyprávění velmi pestrý, proto by děti rády navštívily paní Marii ještě jednou, aby mohla o několik let mladší generaci vyprávět svůj zajímavý životní příběh, včetně setkání s prezidentem Masarykem.

Velké díky patří i personálu domova, který pro děti připravil občerstvení, teplý čaj a nechybělo ani společné zpívání koled za doprovodu kytary.

A co si odnesli žáci z celého setkání? Nejdůležitější v životě je zdraví a rodina. A pokud někomu v životě třeba jen trochu pomůžete, pak po vás vždy zůstane stopa a to má smysl!

Hana Kášková

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání