Švýcarsko-český deník 4. den

Dnes se hlásíme se značným zpožděním, ale s o to s čerstvějšími informacemi. Vše běží jako po drátku, děti jsou spokojené, nadšené a oznámily nám, že by si pobyt chtěly prodloužit.

Pátek byl opět plný zážitků. Zahájili jsme ho návštěvou místní biosýrárny. Děti se v provozu seznámily s výrobou ementálu a na konci exkurze nechyběla ani ochutnávka a nákup. Poté jsme se vrátili zpět do školy a děti změřily síly ve florbalu. Po náročném dopoledni si všichni odpočinuli při grilování ve školní zahradě, kde ovšem nechyběly houpačky, klouzačka celá řada dalších aktivit. Na snímcích se můžete podívat, jaká nálada celé dopoledne panovala. Po obědě jsme se pěšky vydali do čtyři kilometry vzdáleného Zaziwilu, sousední vesnice. Tady na nás čekala lekce v horelezctví a schwingenu - typicky švýcarském sportu - připomínajícím zápas. Hřiště je ovšem vytvořeno z pilin a soupeři na sobě musí mít speciálně upravené lněné kalhoty. Základy je provedl místní trenér. Před půl pátou se všechny děti opět vrátily ke svýn hostitelským rodinám.

Zítra nás čeká turistika v horách. Opět se můžete těšit nejen na fotografie, ale i na podrobnější informace. 

Foto

Přihlášení uživatele

Vyhledávání