Vyhodnocení Evropského dne jazyků z 5. října 2015

Vyhodnocení Evropského dne jazyků z 5. října 2015

V pondělí 5. října se v Základní škole v Chýnově uskutečnil v rámci odpoledního vyučování tradiční projekt – Evropský den jazyků.

Jeho cílem je nejen upozornit na význam výuky cizích jazyků, ale i vyzdvihnout jazykovou a kulturní různorodost Evropy a podněcovat žáky k jejímu poznávání.

V jazykových soutěžích zaměřených na znalosti českého, německého a anglického jazyka letos změřily síly děti z  2. stupně. A co bylo pro soutěžící připraveno? Žáci se vedle jazykových kvízů a testů zabavili i na oddychových stanovištích v podobě pexes, doplňovaček a práce s interaktivní tabulí a počítači.  Nejlepší výtvarníci zajímavě ztvárnili mapu Evropu na chodníku před školou. A jak projekt skončil?

Nejúspěšnějšími v českém jazyce byly Sabina Bergrová a Judita Svobodová.

V německém jazyce vynikli Iveta Petrů a Libor Kuchař.

V anglickém jazyce zabodovali Mathias Voigt, Anežka Zadražilová, Barbora Hesová a Michal Macháček.