Dne 10. prosince se třída 3. B vydala do táborského muzea na exkurzi. Maminka Matyáše Oudyse nás pozvala a připravila pro nás zajímavý program.

Potkali jsme se u sochy Brána času. Všichni jsme bránou prolezli. Někdo proskočil, někdo potřeboval povysadit, někdo povytáhnout. Zábava nechyběla. Podívali jsme se, jak brána rozděluje Tábor na starou na novou část. Poté nás paní Oudysová provedla starým městem. Dozvěděli jsme se zajímavosti z táborské historie. Když už nám zima pořádně zalezla pod čepice, šli jsme se ohřát do muzea, kde na nás čekalo občerstvení a vánoční dílna. Děti si vyrobily krásné svícny a pod vedením archeologa si slepily nádobu ze starých střepů, mlely na středověkém mlýnku obilí a z kamenů skládaly mapu podzemních chodeb.

Moc děkujeme paní Oudysové za její čas a krásný předvánoční program.

Šárka Markvartová

Ve středu 5. prosince navštívil naši školu Mikuláš s anděly a tlupou pekelníků. Přišli se přesvědčit, zda jsou děti hodné a plní své povinnosti. Nikdo je neošálil, protože s sebou měli listinu hříchů, v níž byla zapsána jména všech nezbedníků. Ti museli vždy před Mikuláše přestoupit, slíbit, že se polepší a jako odpustek něco zarecitovat nebo zazpívat. Třídy pak společně zazpívaly, za což obdržel každý žák malou sladkost od andělů. Při odchodu ze třídy nezapomněli čerti připomenout, že se za rok zase vrátí.

Večerní běh Táborem

Ve čtvrtek 4. října se konal již 44. ročník Večerního běhu Táborem. Naši školu reprezentovalo mnoho žáků a někteří dosáhli i medailových úspěchů. Žáci celkově vybojovali dvě 1. místa, tři 2. místa a tři 3. místa. Velký dík patří především rodičům, kteří své děti přivezli a byli jim zde velkou oporou.