Dne 6. března se v Domově dětí a mládeže v Táboře uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže. I přes velikou nervozitu si děti vedly skvěle.

Soutěž byla rozdělena do 2 kategorií – 1. kategorie byli žáci 2.-3. tříd, ve které se na krásném 3. místě umístila Iva Haveldová z 2. B s básničkou „Sněhuláček“.

V 2. kategorii byli žáci 4.-5. tříd, ve které patřilo 1. místo Lauře Buřičové a postupuje do krajského kola.

Dále naší školu úspěšně reprezentovali Barbora Svobodová z 2. A s básničkou „Dupynožka“ a Matyáš Kolář z 5. B s básní „Koťata“.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci své třídy potažmo i celé školy.

Michaela Janů

Vzhledem k blížícímu se termínu doplatku zájezdu do Rakouska upozorňujeme rodiče, že sumu 300 Kč je třeba uhradit do 7. dubna 2020, a to na číslo účtu: 123-279620257/0100, do poznámky uveďte jméno dítěte a jako variabilní symbol datum zájezdu 190520.

Nouzový stav, který je v současnosti vyhlášen v ČR, se termínu našeho zájezdu netýká. Bude-li prodloužen tak, aby se výše uvedeného poznávacího zájezdu dotkl, bude situaci řešit cestovní kancelář formou stoprocentního storno poplatku, ve hře je i odložení zájezdu na podzim příštího školního roku.

Mgr. Martina Havlůjová

Ve středu 4. března jsme na naší škole uspořádali školní kolo pěvecké soutěže. Zúčastnili se žáci prvního i druhého stupně a soutěžili v kategoriích lidové a populární písně. Všem zpěvákům děkujeme za krásná vystoupení.

Výsledky školního kola pěvecké soutěže 2019/2020

Kategorie (1. ročník)

Václav Návara

Matěj Kohout

Josef Krátoška

Kategorie (2. – 3. ročník)

Bíbová Tereza

Svobodová Bára

Filipová Bára

Kategorie (4. – 5. ročník)

Bára Kohoutová

Štěpán Pošvář

Josefína Fáberová

Kategorie (6. – 7. ročník)

Petr Příplata, Samuel Kubů

Bára Drápalová

Marie Čekalová

Kategorie (8. – 9. ročník)

Šárka Tenklová, Nikola Sládková

Kategorie populární píseň

Šárka Tenklová, Nikola Sládková

Chýnov – Bezmála stovka dětí přišla v sobotu ráno do školy. Co způsobilo, že byly učebny plné i o víkendu?

Vedení školy totiž připravilo na 29. února Den otevřených dveří nejen pro rodiče, ale pro všechny, kteří měli zájem navštívit školní budovu. Bylo se opravdu na co dívat. Diváci ocenili nejen fyzikální pokusy, které si pro ně pod vedením vyučujících připravili žáci deváté třídy, ale i chemické pokusy a pokusy s vodou. Rodiče se pobavili při výuce němčiny vedené dětmi, zajímala je i prezentace o připravovaném jazykovém pobytu v Anglii pro děti z osmých a devátých tříd.

Prvňáci se vydali na cestu za pokladem. Celé dopoledne zněl školou zpěv, české i anglické písničky měly úspěch.

Pokud někomu došly síly, byla v jídelně v provozu kavárna, kterou připravili žáci deváté třídy, a to včetně zákusků, kávy, jednohubek a dalších dobrot. Návštěvníci rovněž využili možnosti projít si školu v doprovodu zkušeného průvodce  - bývalého zástupce ředitele Miroslava Mládka. „Zájem ze strany rodičů byl značný, uvažujeme proto o podobné akci opět v přestupném roce,“ zhodnotila ředitelka školy Marcela Vosátková.

Martina Havlůjová

Ve středu 4. března navštívilo 11 žáků devátých tříd naší školy již potřetí Střední školu spojů a informatiky v Táboře. I tentokrát se žáci se zájmem o technické vzdělávání mohli těšit na další zajímavé aktivity. Pomocí stavebnic si sestavili několik elektrických obvodů, do kterých postupně zapojovali světelné zdroje, relé, spínače, větráčky i solární panýlky. V druhé části dopoledne již zapojovali dráty od elektrického zdroje přes pojistky až k žárovce.

Na konci pěkného programu dostali žáci nabídku účastnit se pobytového workshopu, který proběhne od 15. do 18. června 2020. Jeho náplní bude návštěva interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou v Českých Budějovicích a další technické, poznávací, tvořivé a soutěživé hrátky.

Mgr. Vladana Radová