Virtuální exkurze do jaderné elektrárny Temelín

Žáci osmého a devátého ročníku se v pondělí 17. května vydali na on-line výlet do jaderné elektrárny Temelín. Virtuální prohlídkou je provedli moderátoři z informačního střediska. Společně jsme navštívili prostory, kam se běžně návštěvníci nedostanou, zhlédli jsme animaci štěpné reakce v reaktoru a v neposlední řadě se dozvěděli, jak se vlastně vyrábí elektřina z jádra. Prohlídka nás také zavedla do operačního střediska, kde pracují operátoři ve speciálních kombinézách. A jak bychom se do jaderné elektrárny dostali? Přes bezpečnostní prvky u vstupu bychom jistě neprošli, jak nám předvedl moderátor akce.

Na závěr virtuální exkurze padlo několik otázek. Za správné odpovědi žáci naší školy obdrželi ceny. Věříme, že příští rok nám situace dovolí jadernou elektrárnu a přehradu Hněvkovice navštívit osobně.

Tým pedagogů přírodovědných předmětů

JE

JE2

JE1

 

JERUSALEMA DANCE CHALLENGE!

Návrat do školy se blíží a proto jsme si pro vás připravili tematické zaměření tentokrát dvouměsíční výzvy. Pojďme nacvičit tanec, který se stal symbolem boje proti COVID-19. Lidé napříč celým světem nacvičili taneční kroky, aby vyjádřili podporu "hrdinům" v první linii. Jihoafrická píseň Jerusalema spojila národy a propojila kontinenty. 

Pojďte nyní rozdat svou energii také. Podívejte se i vy na videa na youtube a zkuste se jednoduchý tanec naučit (např. zde odkaz: https://www.facebook.com/watch/?v=911907592964142). Najdete zde návody krok po kroku a uvidíte ho zároveň v podání pilotů, učitelů, žáků, policistů, hokejistů, herců ... no prostě celého světa v nejrůznějších situacích a profesích. V hodinách TV, kterých už nebude moc do konce školního roku, si také kroky zkusíte. A kdo ví, třeba se k vám na konci školního roku přidají i učitelé z naší školy a společně tak zakončíte náročný školní rok.

jerusalema recut

 

Termín 12. - 16. 7. 2021

Téma: Pan Včelka pro malé děti (4-6 let, MŠ)

Téma: Cesta kolem světa za 5 dní pro velké děti (7-12 let, ZŠ) Více informací zde v příloze a na našich webových stránkách.

V Táboře probíhají tábory přes léto na ZŠ Husova, stejně jako v předchozích letech. Více informací zde v příloze a na našich webových stránkách.

Přihlašování na příměstský tábor v Chýnově 2021 se spouští 21.3.2021 a probíhá skrze tento přihláškový formulář. (Na stránkách se formulář objeví 21.3.2021)

V den nástupu na tábor je potřeba přinést vyplněné dokumenty, které vám zašleme na Vámi uvedený e-mail spolu s potvrzením přijetí vaší přihlášky.

Přihlášky budou přijímány v došlém pořadí až do naplnění kapacity tábora.

Nabízíme dva možné způsoby platby:

1) platba převodem - nejdéle 14 dní předem na účet činí 1400 Kč

2) platba hotově - v den nástupu činí 1500 Kč

Vybraný způsob platby zaškrtnete v přihláškovém formuláři.

Na žádost vystavujeme faktury pro zaměstnavatele nebo potvrzení pro pojišťovny, které přispívají na tábory.

V roce 2020 na letní tábory přispívaly tyto pojišťovny: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (205), Oborová zdravotní pojišťovna (207) a Revírní bratrská pokladna (213). Další příspěvky lze získat od obcí nebo městských částí, od odborových organizací, sociálního odboru, od zaměstnavatelů rodičů (např. Jednota, Hochtief, Česká pošta,...) a podobně.

(Prosím zjistěte si předem, co přesně po Vás požadují, abychom mohli vyřídit potvrzení během léta. Většinou jsme studenti nebo pracujeme přes rok jinde a spolku se věnujeme ve volném čase - je tedy náročnější předání po prázdninách i když i to v případě potřeby zařídíme.)

Strana 1 z 4

Přihlášení uživatele

Vyhledávání