Na středu 13. 10. bylo celostátně naplánováno školní kolo soutěže Přírodovědný klokan, kterou organizuje Univerzita Palackého ve spolupráci s PF UP v Olomouci. Tato soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníků a studentům 1. a 2. ročníku středních škol. Cílem této soutěže je vzbudit zájem o technické a přírodovědné obory.

Žáci mají za úkol během 40-ti minut co nejlépe vyřešit 24 úloh z matematiky, fyziky, chemie, biologie a zeměpisu.

V kategorii Kadet pro žáky 8. a 9. tříd se na naší škole nejlépe umístili tito žáci:

1. místo: Samuel Kubů 9. B
  2. místo: Daniel Georgiev 8. B
  3. místo: Jan Kobliha 9. B

Blahopřejeme!

Vladana Radová

V sobotu 2. 10. 2021 se v Táboře na Harrachovce konala přírodovědná soutěž POZNEJ A CHRAŇ. Ve svém volném čase se této okresní soutěže zúčastnilo 17 žáků naší školy. Za příjemného slunečného počasí se v tříčlenných hlídkách vydali po určené trase za plněním úkolů a poznáváním přírodnin. Ve všech kategoriích se žáci umístili na předních místech.

Žákům děkuji za pečlivou přípravu na soutěž a rodičům za zajištění dopravy. Hana Kuchařová

Virtuální exkurze do jaderné elektrárny Temelín

Žáci osmého a devátého ročníku se v pondělí 17. května vydali na on-line výlet do jaderné elektrárny Temelín. Virtuální prohlídkou je provedli moderátoři z informačního střediska. Společně jsme navštívili prostory, kam se běžně návštěvníci nedostanou, zhlédli jsme animaci štěpné reakce v reaktoru a v neposlední řadě se dozvěděli, jak se vlastně vyrábí elektřina z jádra. Prohlídka nás také zavedla do operačního střediska, kde pracují operátoři ve speciálních kombinézách. A jak bychom se do jaderné elektrárny dostali? Přes bezpečnostní prvky u vstupu bychom jistě neprošli, jak nám předvedl moderátor akce.

Na závěr virtuální exkurze padlo několik otázek. Za správné odpovědi žáci naší školy obdrželi ceny. Věříme, že příští rok nám situace dovolí jadernou elektrárnu a přehradu Hněvkovice navštívit osobně.

Tým pedagogů přírodovědných předmětů

JE

JE2

JE1

JERUSALEMA DANCE CHALLENGE!

Návrat do školy se blíží a proto jsme si pro vás připravili tematické zaměření tentokrát dvouměsíční výzvy. Pojďme nacvičit tanec, který se stal symbolem boje proti COVID-19. Lidé napříč celým světem nacvičili taneční kroky, aby vyjádřili podporu "hrdinům" v první linii. Jihoafrická píseň Jerusalema spojila národy a propojila kontinenty.

Pojďte nyní rozdat svou energii také. Podívejte se i vy na videa na youtube a zkuste se jednoduchý tanec naučit (např. zde odkaz: https://www.facebook.com/watch/?v=911907592964142). Najdete zde návody krok po kroku a uvidíte ho zároveň v podání pilotů, učitelů, žáků, policistů, hokejistů, herců ... no prostě celého světa v nejrůznějších situacích a profesích. V hodinách TV, kterých už nebude moc do konce školního roku, si také kroky zkusíte. A kdo ví, třeba se k vám na konci školního roku přidají i učitelé z naší školy a společně tak zakončíte náročný školní rok.

jerusalema recut