Jednoznačné prvenství si odnesla naše škola z celorepublikové soutěže Srdce s láskou darované, kterého se zúčastnila v letošním roce. Tradiční Den pro srdce obohatili všichni žáci i učitelé ještě další aktivitou, která spočívala udělat někomu v daný den radost. Všichni do jednoho potěšili někoho ze svého okolí, udělali dobrý skutek nebo rozesmáli nejednu tvář. Dobrých skutků bylo bez mála čtyři sta. Každá třída diskutovala o síle přátelství, pomoci druhému a o empatii. Byla to velmi zdařilá akce, ze které vznikla za účasti každé třídy Kniha dobrých skutků. Tato putovala do soutěže Srdce s láskou darované, kde se svým nápadem i činem zvítězila.

EA7A5325

V porotě zasedali známí herci divadla Ypsilon, předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček a jiné osobnosti firem podporujících soutěž. Samotné předání se konalo v Poslanecké sněmovně PČR, která svou noblesou podpořila pohodovou atmosféru vyhlašování.

Od 13. května probíhá na naší škole výuka s rodilými mluvčími. Zapojeny jsou oba páté ročníky a směs dětí z osmé a deváté třídy.

V pondělí ráno dorazili 3 lektoři z britských ostrovů, kteří vedou denně čtyřhodinovou aktivní výuku v anglickém jazyce. Děti se během týdne seznámí se všemi třemi učiteli, jelikož se pravidelně ve třídách střídají.

Dětem se první setkání libila a těší se na další dny.

Třída 5. B se vypravila poznávat krásy Prahy. Ve 4. a v 5. ročníku se o hlavním městě učili teoreticky, zhlédli mnohé fotky a pročetli naučné texty, proto byla návštěva Planetária v rámci výuky výzvou zůstat na místě déle a prozkoumat také další zákoutí.

Co vše se dá stihnout s 26 dětmi za 2 dny v Praze? Když máte prima partu dětí, k ruce skvělou kolegyni, zvládnete spoustu míst a 25 km v nohách “skoro” necítíte ... Planetárium s expozicí, motýli v Botanické zahradě, Staré Město pražské (Národní divadlo, Betlémská kaple, Staroměstské náměstí a Pražský orloj, Karlův most, uličky plné turistů a suvenýrů), Kampa s vilou Jana Wericha a obřími miminy, nasvícený Tančící dům, lanovka na Petřín a Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště, Pražský hrad včetně katedrály sv. Víta, Zlaté uličky a Hry o hrad v Příběhu pražského hradu... a i nějaký ten fastfood jsme navštívili. Zázemí nám poskytla jedna z pražských škol, za což jsme byli nesmírně vděčni a kdybychom předem věděli, že mají vlastní bazén, došlo by i určitě na koupání.

Teorie propojená s praxí se vždy nejlépe zapíše do mysli člověka a na tvářích dětí bylo vidět nadšení z výletu. Přivezly si nejen mnoho fotografií, ale i dojmů a vzpomínek.

Vzhledem k tomu, že děti z některých tříd 1. stupně naší školy budou jezdit od 25. dubna do 27. června pravidelně každý čtvrtek do táborského plaveckého bazénu na lekce plavání, byli jsme nuceni změnit termín akademií. Ty budou o den dříve, tedy v úterý 25. června a ve středu 26. června. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Milan Rada

Večerní běh Táborem

Ve čtvrtek 4. října se konal již 44. ročník Večerního běhu Táborem. Naši školu reprezentovalo mnoho žáků a někteří dosáhli i medailových úspěchů. Žáci celkově vybojovali dvě 1. místa, tři 2. místa a tři 3. místa. Velký dík patří především rodičům, kteří své děti přivezli a byli jim zde velkou oporou.