Dopoledne 20. září proběhlo v tělocvičně naší školy LiStOVáNí v podání brněnských herců Alana Novotného a Jiřího Resslera. Žáci prvního stupně si užili příběhy z knihy Manolito Brejloun a žáci druhého stupně pronikli do tajů dezinformací prostřednictvím Nejlepší knihy o fake news.

Mgr. Iva Eybertová

Na začátku září vyrazili žáci šestého ročníku do terénu. V srdci Jistebnické vrchoviny strávila každá třída dva dny. Prostřednictvím her si děti budovaly vztahy nejen mezi sebou, ale i s novými třídními učiteli. Ale abychom si pouze nehráli, prozkoumávali jsme okolí Javorové skály. Z vrcholu Monínce se nám otevřel pohled do daleké krajiny, na skalním útvaru Čertovo břemeno nás překvapila čertova kopyta a na Veletíně nás čekala odměna v Hospůdce za pecí.

Mgr. Pavlína Bednářová

Foto 6. A zde

Foto 6. B zde

Páteční dopoledne 13. 5. 2022 strávila 7. A a 6. B v 8smičce - Zóně pro umění v Humpolci. Nejprve se pod vedením lektorů ve vzdělávacím programu Kus tebe, kus sebe snažili hledat odpověď na téma Co je a není portrét a autoportrét. Mají vůbec nějakou definici? Jak se změnilo vnímání obou od objevu fotoaparátu? Co vše nám může portrét jiného člověka vypovědět o autorovi samotném? Zachycuje fotka jen prchavý okamžik, nebo nám může sdělit víc? Potom vytvářeli portrét svého kamaráda a nakonec si všichni prohlédli výstavu fotografií Skrze tebe vidím sebe, kterou byl program inspirován. Závěrem se žáci obou tříd podělili o své zážitky z celé akce.

Mgr. Iva Eybertová

Ve středu 11. 5. navštívili chlapci z 8. ročníků naposledy v letošním školním roce Střední školu spojů a informatiky v Táboře.

Tentokrát pro ně byly připraveny úplně nové a velmi zajímavé aktivity. Chlapci si vyzkoušeli tvorbu počítačové animace, měření a deformace na modelu mostu pomocí systému Pasco, svařování a testování optických kabelů, výrobu detektoru lži nebo modelu dřevěného házedla.

Chtěla bych poděkovat všem pracovníkům SŠSI Tábor, kteří se na organizaci projektových dnů podílejí a umožňují i žákům naší školy se účastnit.

Všichni se těšíme na pokračování v příštím školním roce.

Mgr. Vladana Radová