Listování v listopadu

V pátek 2. listopadu se v Základní škole Chýnov uskutečnilo listování. Pro žáky prvního stupně byla představena kniha Gorila a já od Fridy Nilsson, v podání scénického čtení třech herců. Ukázka byla o Gorile, která žije na skládce a přijede do dětského domova adoptovat malou Jonny, kterou nikdo nechce. Ta se Gorily nejprve bojí, myslí si, že jí chce sníst, ale postupně se spřátelí. Jonny zjistí, i přestože žijí v nepořádku, že jí Gorila dokáže dát lásku a pocit bezpečí, který jí v dětském domově tolik chyběl.

Kniha citlivě, ale humorně pojednává i o tak vážném tématu jako je adopce, dětský domov.

Ukázka, která byla čtena, žáky velmi zaujala, byli vtaženi do děje a spontánně reagovali výkřiky a smíchem. Představení sklidilo úspěch a kniha si jistě získala nové čtenáře.

Pavlína Maleninská

Žáci druhého stupně se prostřednictvím knihy Ivy Procházkové Soví zpěv ocitli v Brémách v roce 2046. Příběh mladých lidí se odehrává v době plné technických vymožeností, ale chybí jim vzájemná blízkost, cit, láska. Až na pozadí katastrofy způsobené protržením přímořské hráze vynikne jejich statečnost, důvěra, ale i zranitelnost. Netradiční techniky vyprávění a úžasná energie herců děti i dospělé nadchly a u mnohých probudily zájem o čtení.

Mgr. Stanislava Šmejkalová

Přihlášení uživatele

Vyhledávání