Základní škola Chýnov realizuje projekt “Švýcarsko – český deník (aneb postřehy švýcarských a českých žáků z regionů, kde žijí)“. Tento projekt je podpořen z Programu švýcarsko – české spolupráce z Fondu Partnerství a v rámci něho jsme uskutečnili výměnné pobyty žáků chýnovské a oberthalské školy. Přátelství mezi Chýnovem a Oberthalem trvá již 20 let.Žáci, kteří jsou do projektu zapojeni, se zdokonalují a procvičují ve znalosti anglického i německého jazyka, navazují nové kontakty, které potom udržují často až do dospělosti. Seznamují se s krajinou, reáliemi, historickými i přírodními památkami Švýcarska.

 

27. listopadu proběhla na Základní škole Chýnov, okres Tábor závěrečná konference projektu Švýcarsko – český deník. Chýnovská škola se již podruhé zapojila do projektu podporovaného Ministerstvem financí České republiky z Programu švýcarsko – české spolupráce v rámci Fondu Partnerství. Díky projektu strávili školáci z jihu Čech a ze švýcarského kantonu Bern společně dva týdny. Během výměnných studijních pobytů žáci na základě připravených manuálů srovnávali kulturní a přírodní dědictví obou regionů a hlavních měst Prahy a Bernu.

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání