Práce žáků

Třída 1. B se zapojila do charitativního projektu Polévka pomáhá. Akce má už celorepublikový charakter. Nápad však vzešel z Tábora od kamarádek, které nechtěly být jen pasivními konzumentkami toho, co život přinese, ale naopak chtěly být součástí dění kolem nich a chtěly pomáhat, dokud mají sílu a prostředky. 

Myšlenku odstartoval v roce 2015 první veřejný jednodenní prodej polévek (mimochodem do prvního ročníku přispěla bramborovou polévkou i třídní učitelka 1. B). Úspěch se dostavil, polévková jízda se rozjela a každoročně od té doby pomáhá na několika místech České republiky. Výtěžek z prodeje putuje vždy na předem danou prospěšnou věc. V roce 2019 byl projekt nominován na cenu Nadace Via Bona v kategorii Dárcovská výzva mezi 3 nejlepší projekty. 

Za podpory paní ředitelky, významné pomoci školní asistentky Terky, paní družinářky Eviny, vedoucí kuchyně Hanky Petrů a jejího týmu děti připravily hovězí vývar s těstovinami, které měly symbolicky tvar srdíček. Byla to skvělá spolupráce. Děti krájely, míchaly, kořenily, až vzniklo 10 litrů polévky, která přispěla mezi ostatními do celkově vybrané částky 68 tisíc. Prodávalo se 14. prosince, v době adventního trhu v Táboře. Peníze putují tentokrát k táborským seniorům do G-centra.

Celá akce se vydařila. Děkujeme za možnost zúčastnit se Pétě Jamrichové a Lence Želivské. Dále patří poděkování rodičům žáků z 1. B. Děti si to užily a měly radost, že něčím přispěly a pomohly. Určitě to nebyla poslední akce třídy, protože ten pocit stál za to!5FE8E84B E8DB 47AD A979 338CE2B5A173

V pátek 26. 10. 2018 na naší škole vyvrcholil celoškolní projekt k 100. výročí republiky. Žáci 8. a 9. ročníků vytvářeli prezentace k danému tématu. Několik ukázek k nahlédnutí:

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání