Ve školním roce 2018/2019 naše škola poprvé využila nabídku Lyžařské školy Monínec.

Jedná se o pětidenní lyžařský výcvikový kurz pro žáky 1. stupně pod vedením zkušených instruktorů. Lekce jsou vedeny v menších skupinách, kde jsou děti rozděleny podle aktuálních lyžařských dovedností. Každý den se malí lyžaři zdokonalují na svahu 3 hodiny formou her a zábavného cvičení.
Kurz je tedy vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Následují jednotlivé reportáže z kurzů:

Opět po roce se vypravily děti z 1. stupně na sjezdovky lyžařského areálu Monínec. V prvním týdnu zahájili lyžařskou sezónu páťáci a 1. B. Kromě několika začátečníků, se hned všichni lyžaři rozjeli na hlavní svah. Sněhové podmínky nejsou ideální, lyžuje se pouze na umělém sněhu, ale dětem to vůbec nevadí. Všichni si užívají jízdu s prvky freestylu, zkouší překonávat malé sněhové skokánky, baví se při živém slalomu a s nadšením si užívají každou jízdu. V průběhu týdne je ještě čekají mnohá technická cvičení, včetně jízdy s hůlkami, a další kopa zábavy.

V příštím týdnu vystřídají současnou skupinu žáci z 1. A a z 2. B. Zbylé třídy se rozjedou na svah až po jarních prázdninách.IMG 0130

V týdnu od 18.2. do 22.2. děti ze 3.B a 5.A jezdí trénovat a vylepšovat své lyžařské dovednosti do Ski areálu Monínec. Po obědě pro nás přijíždí autobus a po půl jedné už všechny děti stojí na svahu. Ti zdatnější mohou využít k vyvezení na kopec sedačkovou lanovku, začátečníci pomu nebo pohyblivý pás. Všem se lyžování moc líbí, mají úsměv ve tvářích, ale i odhodlání a touhu se zlepšovat. Kolem 14. hodiny se děti posilní svačinkou a vrhnou se na druhou půlku lyžování. Když v půl čtvrté zouvají  lyžáky z nohou, jsou sice unavení , ale tvrdí, že se jim ještě domů nechce.

Šárka Markvartová

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE .

Poslední výpravou na Monínci byly třídy 2.A a 5.B. Již první den sjeli alespoň část sjezdovky i úplní začátečníci. Naopak zkušení sjezdaři brázdili od začátku velkou sjezdovku. K dobré náladě přispělo každodenní slunečné počasí a krásně upravená sjezdovka. Poslední den na všechny zúčastněné čekaly závody, které zvládli na jedničku a odnesli si zaslouženou medaili. Děti byly skvělé, instruktoři z nich byli nadšení a lyžování všechny bavilo, z čehož máme i my učitelé ohromnou radost.

Fotografie z posledního týdne (PO - ČT) můžete zhlédnout ZDE. Prosím, přihlédněte ke kvalitě fotografií vzhledem k tomu, že byly pořízeny mobilním telefonem.

Poslední den je zdokumentován ZDE