Poslední lyžařský den si děti užily. Dopoledne projely všechny sjezdovky (i naše družstvo číslo 3, na počátku nelyžaři, zdolalo i ty nejnáročnější svahy), odpoledne se konaly závody ve slalomu.

Ano, i dnes nám to nedá, abychom se nezmínili o panu učiteli Radovi, který se stal zachráncem běžecké lyže. Zachytil cizí běžku řítící se nekontrolovatelnou rychlostí ze svahu – stál ve správný okamžik na správném místě.

Večer jsme vyhodnotili celý týdenní program, rozdali ceny a diplomy a v rytmu tance překročili večerku … Sedmáci byli skvělí, stejně tak i starší žáci, kteří je letos doplnili. Ať žije lyžák a za rok opět na shledanou!

Dopoledne se již všichni vydali na velké sjezdovky. Především se pilovaly carvingové oblouky a poznávaly nové trasy. K obědu jsme sice přivezli jednu zlomenou hůlku, ale naštěstí bez zranění. Příhoda nám také ukázala bezohlednost některých lidí na svahu.

Odpolední program patřil jízdě na psím spřežení. Největší zážitek však měl pan učitel Rada, kterého psí spřežení poslalo nekompromisně k zemi, když se nestačil vyhnout rozjetým saním.

Večer se děti rozdělily na dvě skupiny. Zdatnější lyžaři se vydali na Javor na večerní lyžování, ostatní si vyslechli přednášku matadora horské služby Přemka Kovaříka a následně sledovali hudební film. Zítra čeká večerní lyžování i ostatní děti, chystáme se na sjezdovku nad chatou. Každopádně strávíme celý den na lyžích.

Dopoledne: lyžujeme.

Odpoledne: lyžujeme.

Večer: lyžujeme.

A pokud čekáte, že i dnes bude zmínka o panu učiteli Radovi, tak to se mýlíte – dnes měl kromě jednoho lyžařského pádu docela poklidný den. Vypadá to, že jsme o něm ale zase napsali, co? Každopádně se mu nic nestalo a příště se alespoň nebude snažit překonat Ester Ledeckou. :-)

Zítra nás čekají závody, na které se všichni těší. Sice budeme trochu improvizovat, protože tradiční závodní svah s profesionální časomírou není zasněžen, ale už teď máme vymyšleno několik náhradních variant.

Další den je úspěšně za námi. Sněhové podmínky jsou stále stejné, dá se říct uspokojivé. Zkušení lyžaři pokračovali ve zdolávání všech dostupných sjezdovek, začátečníci se vydali na větší kopce. Počasí nám stále přeje, dnes se objevily i sluneční paprsky. Večer byl opět ve znamení her a soutěží, při kterých se všichni výborně pobavili. Co přinese další den se dozvíte opět zítra.