Poslední zasněžený den na lyžích máme za sebou, obě kola závodů ve slalomu všichni úspěšně zvládli a už se chystají na finálový večer, jehož zlatým hřebem bude vyhlášení výsledků. Zítra odpoledne přibližně okolo patnácté hodiny už budou děti u školy plné zážitků a vše vám osobně vylíčí. O přesném příjezdu vás budou informovat telefonem z autobusu.

Fotogalerie doplněna ZDE.

Pátek je u konce a nastal čas na pravidlené zprávy z krkonošských svahů. I dnes si čtyři desítky lyžařů užily báječný den na svazích různých obtížností. Protože ráno poletovaly vločky a vypadalo to na silný sníh, vyrazili jsme až ve čtvrt na deset. Nicméně předpověď se nepotvrdila a sníh během dopoledne ustal. Když jsme se vraceli na boudu, děti se už těšily na výpečky, knedlíky a zelí. Po poledním odpočinku jsme opět vyrazili na výcvik, nechybělo hromadné focení lyžařů. Poslední družstvo si vyzkoušelo netradiční terén a panovalo všeobecné nadšení. Protože se den ze dne vylepšují dva nelyžaři z posledního družstvo dokonce postoupili do týmu číslo dvě. Společně si projeli funpark a první družstvo si pod vedením instruktorů vychutnalo dokonce černou sjezdovku. Po večeři se jídelna proměnila v hernu a všech pět družstev bojovalo o celkové prvenství, děti stavěly moderní architekturu ze špaget, brčkem přendavaly lentilky, bojovaly s papírovými kapesníky. Chatou dunělo obrovské povzbuzování a soupeřům nedarovaly nic zadarmo. A co malé horaly čeká zítra? Slavnostní galavečer. O jeho průběhu vás budeme informovat.   

Fotogalerie byla tradičně doplněna ZDE.

Týden se přehoupl do druhé poloviny, na boudě panuje noční klid, a tak jsou tu pravidelné zprávy. Co malí lyžaři dnes prožili? Od rána vše probíhalo podle stejného scénáře - budíček, snídaně a v devět sraz před chalupou a hurá na výcvik. Jen chladno, přestože  teploty byly vyšší než dosud, jsme cítili výrazně větší. I navzdory zimě však  už i nelyžaři sjeli Javor a Bramberk, tedy ty nejstrmější a nejdelší sjezdovky. První a druhé družstvo si odpoledne vyrazilo na vlastní Tour de Ski a projelo celý areál. Po odpoledním odpočinku všichni změřili síly v soutěži Riskuj, hádali znělky z filmů a citáty z pohádek a filmů. Večer pak zakončila kytara a trampské písničky. 

Fotky doplněny ZDE.

Úterý se chýlí ke konci a jsou tu další zprávy z krkonošských svahů. Dnes jsme zažili pravý zimní den, teploty ráno klesly až k mínus patnácti, proto jsme odchod na svah posunuli až na půl desátou. Dnes se všechna družstva během výcviku seznámila i s dalšími terény. Kromě nelyžařů si už všichni projeli celý areál, ale i ti dnes porpvé vyjeli nahoru sedačkou a vystřídali tři terény. Po návratu na boudu pak neskrývali nadšení. Celodenní sportovní výkony i dnes způsobily, že všechny talíře byly u oběda i u večeře vymetené. Úspěch měly těstoviny se smetanovou omáčkou i kuřecí plátek a brambory. V sedm hodin si pak celá bouda připomněla pravidla první pomoci a děti vyslechly i zajímavou přednášku zdravotnice o práci záchranářů. Měly šanci oťukat si novou aplikaci v mobilních telefonech, která může pomoci při úrazech a první pomoci. Večer se pak nesl v duchu společenských her, oblibu si získalo Uno. Děti se rozdělily do pěti skupin, které spolu celý týden bojují o prvenství. Výsledky se pak dozvědí v sobotu při závěrečném večeru. 

Pokud vás zajímá, jak jsme strávili středu, otevřete po desáté večerní stránky Lyžařského zápisníku.

Strana 1 z 2

Přihlášení uživatele

Vyhledávání