V minulém týdnu se konečně mohla uskutečnit první mobilita - rozuměj týdenní výměnný pobyt. Do Chýnova přicestovali partneři ze Slovenska, Rumunska, Řecka a Itálie. Erateam žáků a pedagogů z chýnovské školy připravil pro partnery bohatý edukativní a poznávací program. Během celého týdne týmy pracovaly na třech základních úkolech. První z nich byl tzv.“multitasking”, tedy využití jednoho tématu v co největším množství předmětů. Dále proběhl workshop k tvorbě kreativního slovníku a jako poslední bylo velké množství aktivit věnováno tématu „Motivace hrou k učení“. Program celého týdne byl velmi bohatý, avšak náročný. Týmy společně navštívily mnohé ze zajímavostí a krás našeho regionu. Dům sochaře Františka Bílka, Chýnovskou jeskyni, vodní nádrž Lipno, Stezku korunami stromů, Český Krumlov, Křižíkovu elektrárnu v Písku, vodní elektrárnu Orlík, třeboňské rybníky i pivovar Regent. Nemohla samozřejmě chybět procházka Táborem a povídání o budování unikátní středověké přehrady Jordán. Členové žákovského Erateamu se aktivně zapojovali do programu, velmi dobře komunikovali anglicky a partnerům pomáhali při řešení úkolů jako poradci. Projekty jako je Erasmus+, tedy sdílením mezinárodních zkušeností a spoluprací na projektech, se chýnovská škola snaží maximálně podporovat rozvoj žáků i pedagogů.

75d4f585 a8b0 48da 98f8 05e86911e307 1

Náš projekt Erasmus+ “Water for us, we for water“ se přehoupl do druhého roku a pokračuje. Děti úspěšně plní úkoly spojené se zářijovým tématem VODA A SPORT. Na začátku října proběhne první „mobilita“- tedy výměnný pobyt zástupců partnerských škol zaměřený na vzdělávání. Těšíme se až náš Erateam představí našim partnerům město Chýnov a region Jižní Čechy. Vše se již blíží a 4.října poprvé uvidíme kolegy z našich partnerských škol „FACE TO FACE“. Příjemná změna po období lockdownů. :-)

LOGO VODA