ZOO Větrovy

Návštěva ZOO Tábor Větrovy

  1. června 2021 se děti ze 4. B, které navštěvují kroužek Příroda nás baví, vydaly na návštěvu ZOO Tábor Větrovy, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů živočichů. Cílem naší výpravy bylo podpořit tuto ZOO, která musela být pro návštěvníky dlouho uzavřená kvůli pandemii koronaviru. V rámci VIP prohlídky, kterou jsme od ZOO obdrželi, jsme měli možnost ve výběhu nakrmit nosály červené a také velbloudy. Všechny naše dotazy nám zodpovídala milá slečna chovatelka, která s námi po celou dobu ZOO procházela. A co jsme zjistili? Kromě ochrany ohrožených druhů živočichů se tato ZOO jako jediná v Čechách podílí na návratu zubra evropského do volné přírody. V ZOO najdete např. tygra ussurijského, kakadu moluckého, vlky arktické nebo unikátní fosu madagaskarskou. Zvířata mají krásné velké výběhy, ZOO se nachází blízko přírodě. Můžete se tam občerstvit a koupit si krásné suvenýry. Všichni zaměstnanci byli velmi ochotní a milí. Chcete pomoci ZOO také vy? Zkuste ZOO navštívit, můžete sponzorovat či adoptovat vaše oblíbené zvíře. Za váš příspěvek ZOO pořídí zejména krmení pro zvíře nebo zajistí zdravotní péči. My této ZOO dáváme rozhodně jedničku s hvězdičkou! A co říkáte, mohla by naše škola sponzorovat či adoptovat nějaké zvíře?

Mgr. Jitka Kršková

Další fotografie zde.

Přihlášení uživatele

Vyhledávání