Nehodou to začíná

Nehodou to začíná

Jelikož situace v tomto školním roce nepřála skupinovým aktivitám, využívali jsme nabídky on-line besed. Společnost DEKRA nám nabídla interaktivně edukační pořad „NEHODOU TO ZAČÍNÁ“ určený pro žáky od patnácti let. Tento projekt má za cíl snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu, klade důraz na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení. Už samotný název projektu říká, že dopravní nehoda spustí řadu nepříjemností, a proto je vždy lepší nehodě předejít. Během dvou vyučovacích hodin se před kamerou vystřídalo několik odborníků z řad policistů, psychologů a záchranářů. Díky interaktivní aplikaci Mentimetr mohli pak žáci komunikovat s přednášejícími, vznášet dotazy a hlasovat pro správné odpovědi.

Mgr. Pavlína Bednářová, ŠMP 

nehodou to zan

 

Přihlášení uživatele

Vyhledávání