Školáci spočítali obsah československé vlajky

Ani distanční výuka neodradila učitele místní základní školy od záměru připomenout si události, které se odehrály před 31 lety. Čtyři stovky školáků se ráno úderem osmé hodiny posadily k počítačům a chytrým telefonům, aby se zúčastnily Sametové výuky.
Tak se totiž jmenoval projekt, který vedení školy připravilo v předvečer výročí sametové revoluce. Úměrně věku dětí s nimi třídní učitelé rozebírali, co se tehdy v Praze vlastně stalo, pouštěli videa, vyprávěli vzpomínky, hráli hry. Ačkoliv se jedná o pro ně obtížné téma, zapojili se do projektu i žáci z prvního stupně. Někteří z nich se dokonce pochlubili tím, že je rodiče letos vzali do Prahy na Národní třídu.
Na druhém stupni projekt odstartovala Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové. Žáci zhlédli videa o životě v osmdesátých letech, popovídali o změnách, které nastaly ve společnosti. Vyprávěli si o Janu Palachovi. To vše doplnily hrátky s češtinou i matematikou – spočítali například obvod a obsah české vlajky, hledali přídavná jména, slovesa, která revoluci vystihovala. Zpestření online výuky si všichni užili.
Martina Havlůjová

Přihlášení uživatele

Vyhledávání