Projektový den ve školní družině - Den stromů

Ve čtvrtek 17. prosince proběhl ve školní družině projektový den zaměřený na ekologii s názvem „Den stromů“. Paní vychovatelky dětem připravily program, ve kterém je seznámily, čím vším jsou pro nás stromy prospěšné. Vytváří kyslík, jsou zásobárnou vody, dávají nám ovoce, ze dřeva se vyrábí nábytek, papír, jsou domovem pro mnoho živočichů. Děti malovaly stromy, vyhledávaly v encyklopediích, určovaly stromy podle listů, květů apod.

       Součástí tohoto dne byla návštěva pomologa Ing. Zdeňka Buzka, který si připravil velmi zajímavou přednášku s názvem „Od semínka po jablko“. Předvedl i praktickou ukázku roubování stromků odrůdy České růžové. Vrcholem tohoto dne bylo společné zasazení jabloně jménem Jaroslav Němec. Jedná se o velmi starou odrůdu, kterou můžeme najít v České republice pouze na čtyřech místech. Jsme velmi rádi, že jeden exemplář roste právě v zahradě před naší školou.

Za vychovatelky ŠD Eva Krešáková

strom 1

Přihlášení uživatele

Vyhledávání