Prevence kriminálních jevů v on-line prostoru

Vážení rodiče, v návaznosti na uzavření škol, přechod na online výuku a další omezující opatření zahrnující i omezení činnosti kroužků nebo sportovních klubů, tráví vaše děti více času doma v online prostředí. Používání tohoto prostředí má kromě velké řady pozitiv i svou negativní stránku. Děti jsou více ohroženy možností rizikového chování a mohou se snadno stát obětí kriminálních jevů, které s sebou online prostor přináší. Ráda bych vás proto, v rámci prevence, informovala o doporučení pro rodiče, které zpracoval Odbor vzdělávání, výzkumu a projektů z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Toto doporučení se týká online her a sextingu, problémů, které se vyskytují nejčastěji. Prosím o přečtení přiložených letáků a zamyšlení se nad jednotlivými doporučeními. Právě vy můžete být svému dítěti nápomocni.

https://prevencekriminality.cz/osvetove-materialy-k-bezpecnemu-chovani-v-online-prostredi/

Školní metodička prevence, Mgr. Pavlína Bednářová

Přihlášení uživatele

Vyhledávání