Vážení rodiče, v návaznosti na uzavření škol, přechod na online výuku a další omezující opatření zahrnující i omezení činnosti kroužků nebo sportovních klubů, tráví vaše děti více času doma v online prostředí. Používání tohoto prostředí má kromě velké řady pozitiv i svou negativní stránku. Děti jsou více ohroženy možností rizikového chování a mohou se snadno stát obětí kriminálních jevů, které s sebou online prostor přináší. Ráda bych vás proto, v rámci prevence, informovala o doporučení pro rodiče, které zpracoval Odbor vzdělávání, výzkumu a projektů z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Toto doporučení se týká online her a sextingu, problémů, které se vyskytují nejčastěji. Prosím o přečtení přiložených letáků a zamyšlení se nad jednotlivými doporučeními. Právě vy můžete být svému dítěti nápomocni.

Školní metodička prevence, Mgr. Pavlína Bednářová

Od 30. listopadu 2020 začne probíhat prezenční výuka žáků celého 1. stupně a žáků obou tříd 9. ročníků. Dále se budou týden prezenčně vzdělávat nejdříve žáci 6. B, 7. B a 8. B. Třídy 6. A, 7. A a 8. A se budou vzdělávat  týden distančně podle platného celoročního rozvrhu, kromě hodin výchov. V dalším týdnu se třídy 6., 7. a 8. tříd přehodí. Obědy budou všem prezenčně vzdělávaným žákům automaticky přihlášeny. Svačiny ve školní jídelně nebudou probíhat. Distančně vzdělávaní žáci mají možnost si oběd objednat a vyzvednout jako doposud do jídlonosičů přes výdejní okénko - rampa u školní kuchyně. ŠD bude probíhat od 6:00 do 16:15 podle celoročních přihlášek platných od září 2020. Skupiny budou spojeny pouze v ročníku, žáci se nesmí s ostatními třídami promíchávat.Některé děti budou mít po tuto dobu jiného vychovatele.

Od 18. listopadu 2020 začne probíhat prezenční výuka 1. a 2. ročníků. Třídy se nebudou nijak slučovat, a to ani v družinách. Výuka bude probíhat první 4 vyučovací hodiny. Na obědy budou žáci odcházet po skupinách od 11:20. Pro ostatní ročníky výuka i provoz školy probíhá jako doposud: viz níže.

Od 18. listopadu 2020 jsou umožněny prezenční individuální konzultace (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Vláda omezuje s účinností ode dne 12. října 2020 do odvolání provoz základních škol a uzavírá oba stupně. Z tohoto důvodu naše škola přechází podle § 184a školského zákona na distanční výuku. Ta bude probíhat do odvolání.

Žádost o ošetřovné - řeší se čestným prohlášením, bez nutnosti potvrzení od školy.

Uzavírá se též školní družina a školní klub.

Obědy jsou všem automaticky odhlášeny. Jestliže si ho bude chtít  žák přihlásit, musí tak učinit den předem do 12 hod. V tom případě si může oběd vyzvednout  a to v době od 11:30 - 12:30 žáci 1. stupně a od 12:30 do 13.30 žáci 2. stupně a to na rampě u školní jídelny do jídlonosičů. Na pozdější příchod nebude brán zřetel a oběd propadne.

Distanční výuka od 12. října do odvolání je povinná - § 184a školského zákona.

OD 30. 11. 2020 budou obědy všem prezenčně vzdělávaným žákům automaticky přihlášeny. Svačiny ve školní jídelně nebudou probíhat. Distančně vzdělávaní žáci mají možnost si oběd objednat a vyzvednout jako doposud do jídlonosičů přes výdejní okénko - rampa u školní kuchyně.

Od 14. 11. - Obědy jsou všem automaticky odhlášeny.

Jestliže si ho bude chtít  žák přihlásit, musí tak učinit den předem do 12 hod. V tom případě si může oběd vyzvednout  a to v době od 11:30 - 12:30 žáci 1. stupně a od 12:30 do 13.30 žáci 2. stupně.

Místo pro výdej je na rampě u školní jídelny do jídlonosičů.

Na pozdější příchod nebude brán zřetel a oběd propadne.

Novinky v objednávání:

Vážení rodiče,

Dovolte, abychom Vás seznámili s novinkou, kterou pro Vás chystáme ve stravovacím provozu. V současnosti jsem zřídili pro strávníky možnost objednávat stravy prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Pro registraci strávníků a pro objednávání stravy na internetu postupujte podle následujících pokynů:

Registrace služby

1. Navštivte kancelář vedoucí stravovacího provozu. Zde obdržíte informace k přihlášení pro objednávání stravy na internetu.

Objednávání stravy

1. Od následujícího dne po registraci lze pak objednávat stravu též na internetu na adrese: www.strava.cz
  2. Dostanete se do dialogu pro přihlášení. Vyplňte a potvrďte položku Zařízení. Toto číslo jste obdrželi při registraci služby (viz bod 1). Nyní jste nasměřováni do „své“ jídelny.
  3. Vyplňte a potvrďte položky Uživatel a Heslo (viz bod 1). Jste přihlášeni přímo do „své“ jídelny a můžete objednávat stravu.
  4. Pro objednávání stravy potvrďte položku Objednávky. Proveďte požadované změny svých přihlášek a odhlášek. Změny nezapomeňte uložit potvrzením položky Odeslat.
  5. Ze systému se odhlašte potvrzením položky Odhlášení.

Další pokyny, podrobnosti a návody naleznete na www.strava.cz

Odhlášky obědů den předem do 12:00 hodin.

Jídelníček je aktualizován každý týden v pátek ráno.

Přihlásit, odhlásit obědy lze na telefonním čísle: +420 381 297 053 , emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oběd se vydává od 10:45 do 13:30.

stehno

Výdej do jídlonosičů od 10:45 do 11:15.

Vrchní kuchařka : Eva Košařová

Vedoucí ŠJ : Hana Petrů