Kde je poklad?
Třída 5.B už to ví. V úterý 22.června se děti ze třídy 5.B vydaly na cestu za pokladem. Cestou musely splnit řadu úkolů. Házely šipky do terče, zatloukaly hřebíky, přeskakovaly kroužící lano, vytvořily si sádrový odlitek své stopy... Na konci cesty je čekalo překvapení – spousta dárečků a občerstvení.
Zábava pokračovala ještě večer i s rodiči a celá třída dostala památeční tričko.  Děkuji rodičům dětí za krásné příspěvky do pokladu. Dětem zářily oči a měly opravdu velkou radost. Bylo to krásné rozloučení s pátou třídou.
Šárka Markvartová

1624470492641poklad
stopy
rybiky rybi

Návštěva ZOO Tábor Větrovy

1. června 2021 se děti ze 4. B, které navštěvují kroužek Příroda nás baví, vydaly na návštěvu ZOO Tábor Větrovy, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů živočichů. Cílem naší výpravy bylo podpořit tuto ZOO, která musela být pro návštěvníky dlouho uzavřená kvůli pandemii koronaviru. V rámci VIP prohlídky, kterou jsme od ZOO obdrželi, jsme měli možnost ve výběhu nakrmit nosály červené a také velbloudy. Všechny naše dotazy nám zodpovídala milá slečna chovatelka, která s námi po celou dobu ZOO procházela. A co jsme zjistili? Kromě ochrany ohrožených druhů živočichů se tato ZOO jako jediná v Čechách podílí na návratu zubra evropského do volné přírody. V ZOO najdete např. tygra ussurijského, kakadu moluckého, vlky arktické nebo unikátní fosu madagaskarskou. Zvířata mají krásné velké výběhy, ZOO se nachází blízko přírodě. Můžete se tam občerstvit a koupit si krásné suvenýry. Všichni zaměstnanci byli velmi ochotní a milí. Chcete pomoci ZOO také vy? Zkuste ZOO navštívit, můžete sponzorovat či adoptovat vaše oblíbené zvíře. Za váš příspěvek ZOO pořídí zejména krmení pro zvíře nebo zajistí zdravotní péči. My této ZOO dáváme rozhodně jedničku s hvězdičkou! A co říkáte, mohla by naše škola sponzorovat či adoptovat nějaké zvíře?

Mgr. Jitka Kršková

Další fotografie zde.

I když nám současná situace neumožňuje objevovat cizí města, nenechali jsme se odradit a vyrazili jsme se žáky 9.A pomocí internetu do Berlína.
Vyhledali jsme nejzajímavější místa německého hlavního města. Navštívili jsme botanickou a zoologickou zahradu, dále jsme pokračovali přes muzea až k Berlínské zdi a Braniborské bráně. Ze společného projektu vznikla koláž. (viz. foto)
Děkuji "účastníkům zájezdu" za dobře odvedenou práci.

Berlin

Novinky ze ŠD

I přes koronavirová opatření to ve školní družině žije. Děti tvoří, malují a chodí na pravidelné vycházky do přírody, kde pozorují její změny. K jejich oblíbené činnosti patří vyrábění výzdoby pro zkrášlení školních družin.

V poslední době si nejvíce užily vynášení Morany a přípravy na Filipojakubskou noc.

Za vychovatelky ŠD Eva Krešáková

čarodky

“WATER FOR US – WE FOR WATER“
Další kapitolou našeho Erasmus+ projektu “WATER FOR US – WE FOR WATER“ je „VODA A MIKROKLIMA REGIONU“.

V rámci této kapitoly žáci zhlédnou dokumentární pořad ČT zaměřený na rovnováhu vody v české krajině a její vliv na stav klimatu v budoucnosti.

odkaz na dokument zde