Jako další vzdělávací prvek jsme žákům dopřáli krásný šachový koutek. Šachy u dětí zvyšují inteligenci, vedou žáky k odpovědnosti za své činy a nutí hráče nejdříve myslet a poté konat. Tyto dovednosti si mohou žáci naší školy upevnit při skvělé zábavě kdykoliv o přestávkách a ve volném čase mimo výuku. Třeba někdy v Chýnově vyroste i šachový velmistr. Necháme se překvapit.....

IMG 20211006 WA0013

IMG 20211006 WA0014

Viděli jste v úterý dopoledne na nebi draka? To se třída 1.A vypravila vyvenčit své miláčky na louku za Chýnovem.
Bylo krásně. Zpočátku sice moc nefoukalo, ale pak se vítr slitoval a s draky se skamarádil. Pár draků dělalo ve vzduchu kotrmelce, některým se lítat nechtělo, ale našli se i zdatní draci, kteří si prohlédli Chýnov z pěkné výšky.
Každopádně se děti proběhly a užily si krásný podzimní den.
D2
drak

Katalánština, fríština, rétorománština - to jsou některé z méně známých jazyků, se kterými se v pondělí odpoledne skamarádili místní školáci. Učitelé jazyků pro ně totiž připravili zábavné odpoledne při příležitosti 20. ročníku Evropského dne jazyků.

Na devíti stanovištích byly pro děti z druhého stupně připraveny nejrůznější aktivity týkající se právě jazyků. Tentokrát však ne pouze českého, anglického a německého, ale i jazyků méně známých, jako jsou právě rétorománština, velština, katalánština či fríština.  Nechyběla ani oblíbená výtvarná dílna a samozřejmě interaktivní hry týkající se reálií Evropy. Děti se blíže seznámily i s nejrůznějšími městy Evropy a popraly se s jazykovými kvízy, triminem, puzzly či příslovími.

M. Havlůjová